צרו קשר

ראש החוג: ד"ר נלי טאלר
 
יועץ תואר ראשון: פרופ' דוד אנוך
 
יועץ תואר שני: ד"ר אהרן סיגל
 
רכזת החוג: לימור אילון
limorp@savion.huji.ac.il 
טלפון 02-5883759, פקס 02-5883572
שעות קבלה: יום א' 11:30-14:30, ימים ב'-ה' 10:00-13:00 
חדר 4606 הפקולטה למדעי הרוח

 

 

 

תואר בוגר

החוג לפילוסופיה - תוכנית לימודים תואר בוגר

 

 שנה א'

מטרתם של לימודי הפילוסופיה בשנה א הם להקנות לתלמידים/ות את הכלים המרכזיים ואת ההיכרות הראשונית עם תחומים מרכזיים ומסורות מרכזיות בפילוסופיה. המבואות שנכללים שלימודי שנה א כוללים מבואות מתודולוגיים (חשיבה ביקורתית, תורת ההגיון (לוגיקה), וכן קריאה ביקורתית (קורס שנועד להקנות הרגלים של קריאה וכתיבה פילוסופיים); מבוא היסטורי (לפילוסופיה יוונית), מבוא נושאי (אתיקה ופילוסופיה פוליטית), וכן את הקורס "בעיות מרכזיות בפילוסופיה", שמהווה סקירה ראשונית ומבואית של מספר נושאים פילוסופיים מרכזיים.

שנה ב'

מטרתם של הלימודים בשנה ב הוא להשלים את ההשכלה המבואית, ולאפשר לתלמיד/ה להתחיל להעמיק ולפתח התמחות בתחומי העניין שלו/ה. בשנה ב מועבר המבוא היסטורי המרכזי השני בחוג (מבוא לפילוסופיה חדשה), התלמידים/ות נדרשים לקחת קורס שיטתי (מתוך מבחר שכולל בדרך כלל קורסים בתורת ההכרה, במטפיזיקה, בפילוסופיה של ה mind, באסתטיקה, בפילוסופיה של המדע, וכדומה) וקורס היסטורי נוסף (קורס המשך בפילוסופיה יוונית, קורסים שונים בפילוסופיה אירופית של העת החדשה); כן יכולים/ות התלמידים/ות לקחת מספר קורסי בחירה וסמינרים.

שנה ג'

בשנה ג לוקחים/ות התלמידים/ות קורסי בחירה וסמינרים נוספים להשלמת התואר. זהו השלב שבו יכולים/ות התלמידים/ות להעמיק חקר – וגם לכתוב עבודה פילוסופית רצינית יותר – בתחום או בתחומים בהם הם/ן מתעניינים/ות במיוחד. 

___________________________________________________________________________________________

  • לרשימת הקורסים במסלול בוגר ראשי לחצו כאן
  • רשימת הקורסים במסלולים נוספים ניתן לנווט למסלול המתאים באמצעות "עבור מסלולבקישור.
  • כללים ונהלים, תש"ף (PDF)
  • קובץ זה רלוונטי למי שהחלו את לימודיהם בשנת הלימודים הנוכחית. לצפייה בשנתונים משנים קודמות לחצו כאן, בחרו את השנה הרלוונטית בראש הדף ואחר כך לחצו על כפתור "צפייה בפרק" בשורה של פילוסופיה.